Zákázková výroba

Při zakázkové výrobě využíváme materialy, technologické postupy a povrchové úpravy, o nichž jsou informace uvedeny již v sekci "sériová výroba".

Zákazník, který navštíví firemní vzorkovou prodejnu ZIKRON, může shléhnout stovky našich výrobků.

Je tedy schopen si učinit názor na kvalitu používanýchých materiálů při výrobě, úroveň povrchových úprav a posoudit inspirující design výrobků značky ZIKRON. Zároveň je seznámen s velmi zajímavou cenovou úrovní našich českých výrobků.

Základní úrovní zakázkové výroby je stav, kdy zákazníka osloví konkrétní vystavený výrobek, ale dle vlastních představ požaduje některé úpravy. V tento moment začne vznikat zakázka, kdy si zákazník sám určuje barvu či typ povrchové úpravy, mění rozměry svítidla dle vlastních požadavků, upravuje počty světelných zdrojů, ovlivňuje bohatost či střídmost dekorací, zdobení atd. Za pomoci našich odborníků tak vzniká výrobek přímo dle přání zákazníka a to opět při zachování velmi zajímavé cenové úrovně na zakázku vyráběného svítidla.

Další úrovní zakázkové výroby je spolupráce s architekty, designéry, projektanty, kteří nám představí svoji vizi. Na základě zohlednění předpisů elektro, požárních a výrobních možností připravíme řešení, jak by svítidlo mohlo být zrealizováno. Pokud toto řešení zaujme, je uzavřena zakázka, která je vyrobena během dvou či tří týdnů. Je třeba zdůraznit, že některé rozsahem náročné zakázky vyžadují pro svoji realizaci více času ve výrobě.

Nejčastějším způsobem zakázkové výroby jsou ale návrhy vypracované naším designovým studiem ZIKRON, což je blíže vysvětleno v sekci "návrhy svítidel" a "bytové doplňky".

Nedílnou součástí zakázkové výroby jsou opravy a repase svítidel i různných bytových doplňků. Jsme schopni provést kompletní rekonstrukci staré nevyhovující elektroinstalace, vyčištit nebo opravit povrchovou úpravu, doplnit chybějící či poškozené části zhotovené z železa, mosazi, dřeva, skla.

Zde je třeba zdůraznit, že většina oprav a repasí je dosti nákladnou operací, takže její provedení má smysl pouze tehdy, pokud danný předmět vykazuje jistou hodnotu, rodinnou nebo historickou.