Návrhy svítidel

Základem sériové i zakázkové výroby svítidel jsou grafické návrhy a vzorování svítidel vytvářené našim světelným studiem ZIKRON.

Náš designér s mnohaletou zkušeností v oblasti výroby dokáže zaujmout designem navrženého svítidla, ale i kvalitně zohlednit světelný výkon vyvzorovaného svítidla vůči konkrétnímu interiéru. Na základě pravidelné praxe při vzorování ve výrobních dílnách navrhuje svítidla elegantně vyrobitelná. Tento fakt při výrobě atypického výrobku na zakázku výrazně snižuje výrobní náklady, které velmi příznivě ovlivňují prodejní cenu výrobku.

Návrh každého svítidla začíná naše světelné studio ZIKRON vždy vytvářet od světelného zdroje, lidově řečeno žárovky, jelikož hlavní funkcí osvětlení je kvalitní, zdravotně nezávadné nasvícení interiéru.

Na tento fakt se velmi často zapomíná. Zde je třeba upozornit, že existuje velké množství velmi pěkných svítidel, ale jelikož je u nich upřednostněna krása a design před jejich základní funkcí, mnohé z nich neumí kvalitně svítit.

Podstatou zdravotně nezávadného, pohodového nasvícení interiéru je všesměrový zdroj světla přirozeně teplé barvy, což všichni známe z podání klasické žárovky. Reflektorový, směrový zdroj světla byl vynalezen pro velmi specifický a omezený okruh využití. Použití reflektorového bodového osvětlení, pro nasvícení interiérů pod záminkou realizace moderního designu, je velmi zcestnou, zdraví neprospěšnou aplikací tohoto jinak velmi účinného a užitečného světelného reflektorového zdroje.

Již při konstrukci našich svítidel aplikujeme jednoduché a spolehlivé elektrické prvky, používáme tedy pouze objímky E14 a E27, přičemž se jedná o jedno z geniálních řešení slavného pana Edisona.

Tato konstrukce umožňuje, aby si sám zákazník zvolil typ světelného zdroje: klasickou žárovku, halogenovou žárovku, úspornou žárovku, či LED žárovku. Zákazník může tedy ovlivňovat spořebu elektrické energie svítidla a následně světelný výkon, barvu světla, tvar a velikost žárovky a navíc je schopen si vadnou žárovku vyměnit sám během několika málo okamžiků.