Úvod

Vítejte na stránkách Zikron

Naši malou rodinnou firmu jsme založili v březnu roku 1993 bez jakékoliv návaznosti na státní výrobu, restituce, privatizace, či jiné kontakty. Rozhodli jsme se zabývat osvětlovací technikou.

Během dvaceti let jsme nejdříve rozběhli sériovou výrobu svítidel, velký důraz jsme vždy kladli na kvalitu výroby a vlastní design.

Později jsme přidali zakázkovou výrobu svítidel, vyrábíme i svítidla luxusní, svítidla designová. Jelikož zákazníci měli problém doladít k našim atypickým svítidlům bytové doplňky, začali jsme výrobu bytových doplňků ve stylu a designu námi vyrobeného osvětlení.

Zde již byl jen krůček k návrhům osvětlení interiérů, kdy náš designér dbá především na kvalitní nasvícení realizovaného prostoru, ve spojení s faktem, že svítidlo má zaujmout i když nesvítí, a tak vhodně doplnit celý interiér.

Sídlo firmy jme umístily do staré tovární haly v Brně blízko od centra, které je zároveň lehce dosažitelné i vozidlem z dálnice. V roce 1996 jsne pro naše výrobky zaregistrovali ochrannou značku ZIKRON.

Výrobní prostory máme v nejvyšších partiích Českomoravské vrchoviny nedaleko Žďáru nad Sázavou. Výroba probíhá od zpracování surového materiálu, přes povrchové úpravy až po finální kompletaci.

Firemní vzorková prodejna o ploše 400m2 se nachází v sídle firmy a je zde připraveno ke shlédnutí velké množství svítidel i bytových doplňků. Zde jsou vytvářeny i jednotlivé grafické návrhy za pomoci našeho světelného studia ZIKRON.

Výstavní expozice v různých metropolích jsou pro nás velmi důležité, jelikož působíme po celém území České a Slovenské republiky, realizovali jsme zakázky i v Rakousku, Německu, zemích bývalého Sovětského svazu.

 
Příjemně strávené chvíle na našich stránkách Vám přeje Pavel Haman.